Aktualności

Rejestr umów Urzędu Miasta Tarnobrzega

 

Idea publicznego rejestru umów polega na tym aby każdy mieszkaniec miasta mógł sprawdzić na co wydawane są jego pieniądze pochodzące z podatków. Rejestr umów zawiera wszystkie umowy czyli wszystko co Urząd zamawia i kupuję. Publikowanie przez Urzędy Miast takich rejestrów służy przejrzystości życia publicznego i przeciwdziała korupcji. 

Wiele Miast w Polsce prowadzi takie rejestry na sowich stronach internetowych uzupełniając je na bieżąco. Ponieważ Miasto Tarnobrzeg nie prowadzi publicznie takiego rejestru 6 maja 2015 roku rozpocząłem procedurę uzyskania tych danych w ramach informacji publicznej. Prosiłem, także Prezydenta Kiełba o publikację tych danych na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Tarnobrzega, tak aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Drogą mailową 26 czerwca 2015 roku taki wykaz umów otrzymałem. Niestety pomimo mojej prośby Urząd Miasta go nie opublikował, dlatego chciałbym go Państwu przekazać umieszczając go na mojej stronie internetowej. Wykaz zawiera wszelkie wydatki, które Miasto realizuje w ramach zawartych umów cywilnoprawnych od zakupu długopisów dla urzędników po wielomilionowe inwestycje drogowe. Wraz z końcem roku wystąpię o nowy wykaz za II półrocze 2015 roku. Życzę przyjemnej lektory i analizy. 

 Rejestr umów 2015

(C) 2019 Łukasz Dybus Blog | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.