Aktualności

Komisje stałe Rady Miasta Tarnobrzega - protokoły z posiedzeń

 

Prezentuję Państwu kopię protokołów komisji stałych działających przy Radzie Miasta Tarnobrzega wraz z listami obecności.

Obecnie działają następujące komisje: rewizyjna, oświaty kultury i sportu, techniczno - inwestycyjna, główna - konwent, finansowo - budżetowa oraz zdrowia. Celem komisji stałych jest organizowanie prac Rady Miasta, a przede wszystkim ocena uchwał przedstawianych Radzie przez Prezydenta Miasta. Oceny te wyrażane są przez wydanie pozytywnej lub negatywnej opinii dla danej uchwały. Komisje to przede wszystkim miejsce na prowadzenie rozmowy, zadawania pytań, rozwiewania wątpliwość czyli dialog pomiędzy Radnymi, a Prezydentem. Technicznie wygląda to tak, że radni otrzymują do zaopiniowania uchwały, które na posiedzeniach poszczególnych komisji przedstawiane są przez Naczelników lub urzędników wydziałów - autorów uchwał. Dobrym zwyczaje zawsze była obecność na posiedzeniach komisji Prezydenta lub jego Zastępcy odpowiadającego za daną tematykę. Posiedzenia komisji są otwarte zarówno dla wszystkich Radnych jaki i mieszkańców miasta. Każdy obywatel Tarnobrzega może wsiąść udział w posiedzeniu komisji po uprzednim zgłoszeniu chęci takiego uczestnictwa w Biurze Rady Miasta. Poniżej możecie Państwo sprawdzić czym zajmowały się komisje od początku roku, którzy Radni brali aktywny udział w ich pracach i czy Prezydent i jego Zastępcy starali się z radnymi prowadzić dialog. Niestety obecna kadencja przynosi w tym względzie rozczarowanie - trudno na listach obecności znaleźć Prezydenta Miasta lub jego Zastępców (z drobnym wyjątkami) 

 

Komisja Rewizyjna

Komisja Zdrowia

Komisja Główna - Konwent

Komisja Rewizyjna

Komisja Techniczno - Inwestycyjna

Komisja Oświaty

(C) 2019 Łukasz Dybus Blog | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.