O mnie

Wykształcenie

Jestem ekonomistą (studia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie), z zamiłowania ukończyłem także na tymże Uniwersytecie studia licencjackie z geografii. Odbyłem także studia podyplomowe dotyczące unijnych programów dla rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

 

Praca

W swoim zawodowym życiorysie mam zarówno staż w banku w 2002 r., jak i pełnienie funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Tarnobrzega do spraw inwestycji w latach 2013-2014. Przez kilka lat prowadziłem także działalność gospodarczą – niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Przede wszystkim jednak od kilkunastu lat pracuję w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym czasie zajmowałem się przedakcesyjnymi programami pomocowymi dla rolnictwa SAPARD, unijnymi dopłatami, systemem informacji przestrzenno - geograficznej, a także kierowałem tarnobrzeskim Biurem Powiatowym Agencji.

 

Sprawy tarnobrzeskie

W latach 2010-2013 byłem Radnym Rady Miasta Tarnobrzega. W tym czasie byłem przewodniczącym komisji techniczno - inwestycyjnej oraz członkiem komisji finansowo -budżetowej, a także uczestniczyłem w pracach miejskiej komisji urbanistycznej oraz komisji ds. Jeziora Tarnobrzeskiego. Przewodniczyłem także klubowi radnych Platformy Obywatelskiej. W 2013 r. złożyłem mandat radnego i objąłem funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta do spraw inwestycyjnych.

 

Polityka

Od kilku lat działam w tarnobrzeskiej Platformie Obywatelskiej. Jestem wiceprzewodniczącym zarządu miejskiego Platformy Obywatelskiej oraz członkiem podkarpackiej Rady Regionu tej partii. Od listopada 2016 roku jestem członkiem Nowoczesnej Ryszarda Petru, sekretarzem zarządu .N w Tarnobrzegu oraz członkiem Rady Regionu.

 

Korzenie

Urodziłem się i mieszkam w Tarnobrzegu. Mój dziadek był Komendantem Obwodu Armii Krajowej w Tarnobrzegu. Mój ojciec pracując w Kopalni Machów był związkowcem w czasach pierwszej Solidarności, uczestnikiem strajków. Mnie przyszło żyć w czasach, kiedy nie muszę walczyć. Ale z szacunku dla Ich walki, działam dla Polski obywatelskiej i zależy mi na rozwoju mojego kraju oraz rodzinnego miasta.

 

Hobby

W wolnej chwili lubię przeczytać dobrą książkę, posłuchać dobrej muzyki - od Chopina do Metallica, lubię taż, czego się nie wstydzę, zagrać w dobrą grę komputerową. Od kilku lat jestem zapalonym wędkarzem - spinningistą - z wędką poznaję uroki zarówno naszego tarnobrzeskiego Jeziora jaki i Wisły.

(C) 2019 Łukasz Dybus Blog | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.